english

Stare projekty


Język: Pascal
Licencja: GNU GPL
Ostatnie zmiany:
1996-11-09

Pobierz:
Dos (+źródła)

Gonsior Emulator

Mój pierwszy program, który coś robił. Być może nie do końca sensowny, ale zawsze... :-)
Został napisany na cześć mojego nauczyciela historii (pozdrowienia dla Pana Gąsiora!), który miał w zwyczaju pleść trzy po trzy. Program korzysta z edytowalnej bazy słów w języku polskim i układa z nich w sposób losowy zdania. Zdania te na ogół są poprawne z gramatycznego punktu widzenia, mimo że nie niosą żadnych sensownych treści.

Przykłady:
Terrorystyczny kwas solny obwinia wąską korepetycję.
Robot kłuje cuchnącą przetwornicę na oścież.
Czy troll to nie emocjonalna suma?

Język: Pascal
Licencja: GNU GPL
Ostatnie zmiany:
1998-10-30

Pobierz:
Dos (+źródła)

Micha FileBox Maker

Maluteńki programik użytkowy dla węzłów i punktów sieci FTN. Umożliwia błyskawiczne obliczenie nazwy i stworzenie katalogu filebox dla dowolnego węzła/punkta sieci.

Język: Pascal
Licencja: GNU GPL
Ostatnie zmiany:
2000-02-06

Pobierz:
Dos (2000.01.18)
źródła (2004.01.02)

MiCHA Nodelist Converter

Mój pierwszy i jak dotąd ostatni program, który może być rzeczywiście przydatny nie tylko mi, ale także szerszemu gronu użytkowników sieci FTN. Zaimplementowałem w nim całe stado różnych przydatnych funkcji, służących do manipulowania nodelistami. Niestety program jest napisany dość chaotycznie, praktycznie bez komentarzy i do tego w wielu miejscach w sposób nieefektywny. Wszystko dlatego, że powstawał on na przestrzeni kilku lat, bez żadnego planu. Nowe funkcje dodawałem po prostu wtedy, gdy z jakiegoś powodu były mi potrzebne. Projekt ten służył mi w dużej mierze do nauki programowania. Gdy go zacząłem, około 1996 roku, byłem jeszcze zielony - widać to wyraźnie w kodzie źródłowym. :-)
Obecnie od paru lat programu nie rozwijam i raczej już nie będę. Powód: Jest on napisany w Pascalu, a tego języka nie używałem już od kilku lat i wiele zapomniałem. Przypominanie sobie wszystkiego uważam za grę niewartą świeczki.

Obce projekty

Znajdziesz tu projekty, których nie jestem autorem, ale w jakiś sposób przyczyniłem się do ich rozwoju. W tej chwili jest jeden taki projekt. :-)

Wersja:
0.95a-m1

Język: C++
Licencja: BSD
Ostatnie zmiany:
2003-02-08

Pobierz:
Dos
Win32
Cygwin

źródła

CFRoute

Jest to niezwykle zawansowany packer netmaili, przeznaczony do użytku w węzłach sieci FTN, korzystających z mailerów typu Binkley. Jest wyposażony w bardzo bogate możliwości konfiguracji tablicy routingu - nie tylko na podstawie adresu docelowego listu, ale także wielu innych parametrów. Obsługuje bazy listów typu MSG oraz Squish. Autorem programu jest Carlos Fernandez Sanz, ale zaprzestał on rozwijania kodu i przekazał go Tobiasowi Ernstowi, który obecnie się tym zajmuje.
Ja dodałem do programu pełną obsługę nodelist sieci FTN. Teraz jest możliwe definiowanie routingu do hubów automatycznie na podstawie najnowszej dostępnej nodelisty. Dodatkowo wykonałem także port dla Cygwina.

Obecnie dostępne są trzy wersje plików wykonywalnych dla: Dosa, Windows oraz dla Cygwina. Dodatkowo dostępne są źródła, które powinny się dać skompilować pod OS/2, Linuxem i FreeBSD.

Sklep ze sprzętem dla miłośników przyrody